Ford Mustang coupe hitem sprzedaży na świecie

Ford Mustang coupe hitem sprzedaży na świecie

31 sierpnia 2023 0 By admin

Ford Mustang coupe był po raz kolejny najlepiej sprzedającym się sportowym coupe na świecie w 2017 roku. Dane firmy IHS Markit wskazują na zarejestrowanie 125 809 takich pojazdów. Większość sprzedaży pochodziła ze Stanów Zjednoczonych, gdzie odnotowano 81 866 zarejestrowanych aut. W Europie model ten zakupiło 13 100 osób, co pozwoliło Fordowi wyprzedzić Porsche 911 na 13 europejskich rynkach.

Od początku tego roku w sprzedaży będzie nowy model Mustanga o bardziej atletycznej sylwetce i ekskluzywnym wnętrzu z miękkimi w dotyku materiałami i 12-calowym cyfrowym zestawem zegarów, posiadający ulepszone układy napędowe z ośmiocylindrową widlastą jednostką 5.0-litra o mocy 450 KM, rozpędzającą go do 100 km/h w 4,3 sekundy. Model ten gwarantuje spalanie średnie na poziomie 12.1 l/100 km i emisję CO2 270 g/km. Samochód wyposażono również w regulowane zawieszenie MagneRide®, dające możliwość wyboru trybu jazdy oraz nowy układ wydechowy Active Valve, który zapewnia tryb „dobrego sąsiada”, przydatny wczesnym rankiem lub późną nocą. Do tego Mustang będzie wspomagał kierowcę asystentem ochrony przed kolizjami z funkcją wykrywania pieszych i systemem utrzymywania pasa ruchu.

Co więcej, w czerwcu do salonów w Europie ma trafić specjalna edycja pojazdu – Ford Mustang BULLITT, która powstała dla uczczenia 50 rocznicy legendarnego filmu. Model ten będzie do wyboru w kolorze Shadow Black lub klasycznym Dark Highland Green. Zostanie wyposażony we wzmocniony silnik V8 o pojemności 5.0-litra, który zapewni moc 464 KM i moment obrotowy 529 Nm.