Cupra Ateca – pierwszy model nowej marki

Cupra Ateca – pierwszy model nowej marki

29 maja 2024 0 By admin

Cupra to nowa marka w przemyśle motoryzacyjnym, która wydzieliła się z SEAT-a. Właśnie wprowadza na rynek pierwszy model samochodu – 300-konnego SUV-a Ateca.

Cupra Ateca będzie wyposażona w silnik 2.0 TSI o mocy 300 KM i momencie obrotowym 380 Nm, który współpracuje z nową 7-stopniową skrzynią biegów DSG. Przekładnia została podrasowana, aby osiągnąć bardziej sportowy charakter i większą płynność zmiany biegów. Samochód osiąga prędkość maksymalną 245 km/h, a do 100 km/h rozpędza się w 5,4 sekundy. Za napęd odpowiada system 4Drive, który analizuje warunki drogowe w czasie rzeczywistym, a więc prędkość samochodu, prędkość każdego koła, pozycję kierownicy, styl jazdy lub tryb, po czym szybko i stopniowo dostarcza potrzebną moc do odpowiednich kół.

Cupra Ateca będzie sprzedawana w sześciu kolorach nadwozia: Energy Blue, Velvet Red, Brilliant Silver, Rodium Grey, Magic Black i Nevada White. Jej detale są wykończone w błyszczącej czerni: relingi dachowe, lusterka boczne, ramy okienne, listwy boczne, koła, przednia maskownica, przednie i tylne dyfuzory, jak również spoilery, które otaczają tylne okno. We wnętrzu kabiny znajdują się fotele w kolorze czarnym z szarymi szwami, z efektem nawiązującym do włókna węglowego. Szare szwy to także motyw zastosowany na sportowej skórzanej kierownicy i gałce dźwigni zmiany biegów. Natomiast pedały wykończone są aluminium, zaś rama wentylacyjna klimatyzacji i centralna konsola zaprojektowano w kolorze czerni.

Cupra Ateca będzie w standardzie wyposażona w takie systemy, jak:

  • 8-calowy dotykowy ekran multimedialny,
  • kamera 360º systemu nawigacji,
  • adaptacyjne zawieszenie,
  • Kessy,
  • bezprzewodowa ładowarka.