SUV ulubionym typem samochodu Polek

SUV ulubionym typem samochodu Polek

29 kwietnia 2023 0 By admin

Jak się okazuje, najbardziej pożądanym typem samochodu wśród polskich kobiet jest SUV lub auto sportowe, najmniej zaś kabriolet, samochody miejskie wybierane są przez nie bardzo niechętnie – wynika z sondażu przeprowadzonego przez ogólnopolską sieć motoryzacyjną ProfiAuto.pl. Na SUV-y zagłosowało aż 42% ankietowanych.

Maja Moska, ekspertka sieci ProfiAuto, nie jest zaskoczona pierwszym miejscem samochodów typu SUV w sondażu, jej bowiem zdaniem decydujące są tu ich gabaryty.

–  Wbrew powszechnej opinii my kobiety nie zwracamy uwagi tylko na kolor lakieru i design samochodu. Pragniemy auta idealnego, ekskluzywnego, bezpiecznego oraz rodzinnego. W potężnych SUV-ach czujemy się bezpieczne, siedzimy wysoko i mamy wszystko pod kontrolą – mówi ekspert. – Oczywiście nasze preferencje uzależnione są również od wieku i miejsca zamieszkania, inny samochód wybierze aktywna kobieta z miasta, a inny młoda mama – mówi ekspertka ProfiAuto. Dodaje, że z pewnością każda pani przy zakupie auta zwraca także baczną uwagę na pakowny bagażnik oraz komfort jazdy, jaki może zapewnić większy samochód.

Na korzyść SUV-ów przemawiają parametry związane z codziennym użytkowaniem samochodu. Do auta sportowego ciężko upchnąć dwójkę dzieci. Z kolei zaletą auta sportowego jest image, za pomocą takiego auta podobno się odmładzamy (choć może jedynie odmładzamy swój wizerunek). Z pewnością na podejście Polek do kwestii samochodu wpływa również fakt, że o ile do niedawna w Polsce nowością był drugi samochód w rodzinie, to dziś staje się on już standardem, a powoli rośnie udział trzeciego auta w gospodarstwie domowym.

– Także z tego powodu coraz więcej Polek zaczyna myśleć o samochodach w innych kategoriach niż jeszcze kilka lat temu. Względy praktyczne coraz częściej ustępują emocjom związanym z samochodem – uważa Michał Tochowicz z ProfiAuto. – Jeżeli mówimy o czystej ekonomii to samochód miejski zawsze będzie bezkonkurencyjny w konfrontacji ze sportowym i SUV-em. – Jednak także dla coraz większej liczby pań-kierowców, za kierownicą najważniejsze są odczucia i emocje związane z jazdą. Stąd będą one wybierały coś oryginalnego, wyróżniającego się ponad nudny, sztampowy samochód jakich mijamy codziennie setki na ulicach – mówi Michał Tochowicz.

Odpowiedzi na pytanie: Jakim autem najbardziej chciałabym jeździć na co dzień?

  • Dużym – typu SUV 42%
  • Szybkim, sportowym 32%
  • Małym miejskim 26%
  • Kabrioletem 0%