Nowy Peugeot Rifter

Nowy Peugeot Rifter

29 lipca 2023 0 By admin

Koncern Peugeot zaprezentował nowy model samochodu – Rifter, który plasuje się w segmencie kombivan. To samochód dla aktywnych, z dużą ilością miejsca, a jednocześnie dynamiczny i elegancki.

Peugeot Rifter został zbudowany na nowej platformie podłogowej EMP-2. Samochód jest oferowany w dwóch długościach nadwozia, w wersji 5- lub 7-osobowej, ta pierwsza mierzy 4403 mm, a druga ma 350 mm więcej. Pod maską jest zainstalowany trzycylindrowy, 1,2 litrowy silnik benzynowy o mocy 110 KM, połączony z 6-biegową, manualną skrzynią biegów, który jest w stanie rozpędzić samochód do 100 km/h w czasie 11,7 s. Nie jest to wynik zbyt imponujący, ale należy pamiętać, że auto waży prawie 1400 kg. Peugeot Rifter może być wyposażony w system Advanced Grip Control, mający za zadanie optymalizację trakcji w warunkach pogorszonej przyczepności. Wystarczy, że kierowca jednym pokrętłem wybierze rodzaj nawierzchni, po której aktualnie się porusza. Oprócz tego za bezpieczeństwo będą odpowiadać: asystenta pasa ruchu, aktywny tempomat, utrzymujący zadany dystans od poprzedzającego auta, system stabilizacji jazdy z przyczepą, układ rozpoznawania znaków drogowych, a także monitor zmęczenia kierowcy i kamera cofania z szerokokątnym obiektywem, obejmującym pole widzenia w zakresie 180 stopni za autem.

Nowe dziecko francuskiego giganta będzie oferowane w trzech wersjach wyposażenia: Active, Allure i GT-Line. Najtańsza opcja to wybór krótkiej wersji Active, z benzynowym silnikiem 1,2 PureTech o mocy 110 KM, jej koszt to 74 800 zł. Najdroższa to przedłużony 1,5 BlueHDi z automatem w odmianie GT-Line za 119 300 zł.