Łańcuchy śniegowe od Taurusa

Łańcuchy śniegowe od Taurusa

28 grudnia 2023 0 By admin

Polska firma Taurus wprowadziła do sprzedaży nowy model łańcuchów zimowych z hartowanej stali – Taurus TRS9. To specjalna edycja wyprodukowanego przez austriacki Pewag modelu Brenta-C, który umiejętnie zmodyfikowano (np.: ogniwa 9 mm). Łańcuchy mają wypełnić lukę na rynku, na którym w tej kategorii cenowej (150-250 zł) nie ma obecnie propozycji porównywalnej jakościowo.

 

Nowe łańcuchy cechują się asymetryczną budową na bazie rombu, co poprawia przyczepność kół, w szczególności na śliskiej nawierzchni. Jak mówi nazwa, model TRS9 ma prześwit 9 mm – oznacza to, że nie odstaje on od bieżnika opony na więcej niż 9 mm. Dzięki temu łańcuchy pasują także do samochodów o niższym zawieszeniu – nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia jego elementów.

 

W ramach współpracy z austriackim Pewagiem przygotowaliśmy na obecny sezon zmodyfikowane łańcuchy TRS9, a więc specjalną edycję serii Brenta-C. Na polskim rynku nie było do tej pory w tym przedziale cenowym podobnej jakości sprzętu. Wystarczy wspomnieć, że w poprzednich sezonach za zbliżony model łańcuchów Pewagu trzeba było zapłacić ok 400 zł, natomiast cena końcowa TRS9 to 220-240 zł – mówi Robert Senczek, manager generalny w firmie Taurus.