Mazda CX-3 po zmianach

Mazda CX-3 po zmianach

30 marca 2024 0 By admin

Mazda odświeża swój model crossovera CX-3 na 2018 r. Zmianie ulegnie design, układ napędowy, układ przeniesienia napędu, czy ergonomia i bezpieczeństwo.

Nowy silnik to diesel SKYACTIV-D o pojemności 1,8 l, który oferuje kierowcom lepszą reakcję na pedał gazu i poprawione parametry emisji spalin. Za to dotychczasowy silnik SKYACTIV-G 2.0 jest ulepszony w nowoczesne rozwiązana, takie jak denka tłoków i wtryskiwacze o wysokiej dyspersji, które zapewniają wysoki moment obrotowy w całym zakresie i przyczyniają się do obniżenia rzeczywistego zużycia paliwa. Co więcej, silniki te spełniają najnowsze rygorystyczne normy emisji EURO 6 d-temp.

Jeśli przyjrzymy się nadwoziu, to zobaczymy przeprojektowaną atrapę chłodnicy, zastosowanie diodowego źródła światła w tylnych lampach, nowe aluminiowe felgi, a także niepowtarzalny odcień czerwieni Soul Red Crystal, który debiutuje w gamie modelowej Mazdy CX-3 na 2018 r. We wnętrzu czeka na nas nowa deska rozdzielcza i elektryczny hamulec postojowy (EPB), jak również wielofunkcyjny podłokietnik, który zdecydowanie poprawia komfort kierowcy, a tym samym zmniejsza jego zmęczenie.

Poprawa bezpieczeństwa nastąpiła za sprawą zmodernizowanego systemu wspomagania hamowania – Advanced Smart City Brake System (Advanced SCBS), który posiada zwiększoną zdolność wykrywania pieszych w nocy. Poza tym, samochód wyposażono w aktywny tempomat radarowy (MRCC) z funkcją Stop & Go oraz automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne.

Mazda CX-3 po tym liftingu będzie oferowana w polskich salonach w sierpniu tego roku w cenie od 68 900 zł za wersję 2.0 121 KM SkyGO.